Zadaniem każdego z 18 studentów premierowego rocznika podyplomowego florystyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, było wykonanie bukietu wiązanego w ręce, kompozycji w naczyniu, bukietu ślubnego i dużego obiektu floralnego, zatytułowanego Niepokorni. Interpretacja tematu była dowolna. Łącznie przygotowano 72 prace, które przez cały weekend (od 10 do 12 września 2010 roku) cieszyły oko odwiedzających BCC.

– Klienci podglądali i podpytywali, dziwiąc się że takie studia jak florystyka istnieją – mówi dr Bożena Pawłowska, kierownik Studiów Podyplomowych Florystyka na UR w Krakowie. – Przede wszystkim jednak podziwiali prace, będące prawdziwymi dziełami sztuki. Masa zdjęć, komentarze jak na wystawie malarstwa. Szkoda, że wystawa trwała tylko dwa dni, ale piękno świeżych kwiatów jest ulotne – dodaje.

Aż 300 klientów oddało swój głos na najlepszą kompozycję kwiatową. Wśród wszystkich zgłoszeń rozlosowano nagrody ufundowane przez najemców BCC (perfumerię Douglas, Hair Coif, aptekę Uroda) dla klientów, którzy przyłączyli się do zabawy, a także dla autorów najlepszych prac.

Bonarka City Center to jeden z największych kompleksów handlowych w Polsce, zlokalizowany w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Swoim klientom, oprócz starannie dobranej propozycji ponad 270 sklepów i lokali usługowych, oferuje również szeroką i niepowtarzalną ofertę na spędzenie wolnego czasu oraz bezpłatny parking na 3,2 tys. samochodów. Do grona najemców tylko w tym roku dołączyło już kilkanaście nowych punktów, m.in. Calvin Klein Jeans, IceIceberg, Liu Jo, Marella, Roar, Pinko, Patricia Pepe, Heavy Duty, Conhpol, Svilanit, Sony Centre, Guess by Marciano.