Sztuka Dekoracji dystrybuowana jest wraz z magazynami wnętrzarskimi i wybranymi pismami kobiecymi, a także we wszystkich sklepach sieci Obi, gdzie kupić go można za 1 zł – cały dochód z tego tytułu sieć przeznacza na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja.

Magazyn ma charakter poradnika przekazującego wskazówki ekspertów dotyczące urządzania mieszkania, a „w tle” prezentującego ofertę produktową Obi. Tematem przewodnim najnowszej odsłony magazynu i e-magazynu są podłogi (a także drzwi, kamień dekoracyjny i kominki). Za przygotowanie merytorycznej zawartości magazynu odpowiada Direct Publishing Group.

Agencja Biuro Podróży Reklamy przygotowała i zaplanowała również kampanię reklamową e-magazynu Sztuka Dekoracji w internecie, która potrwa do 10 października br. i będzie miała miejsce w serwisach
o tematyce wnętrzarskiej, oraz skierowanych do kobiet oraz przy użyciu reklam display. Równolegle zrealizowana zostanie emisja linków sponsorowanych. Biuro Podróży Reklamy współpracuje na stałe z Obi Polska od października ub.r., w wyniku wygranego przetargu.

Aktualnie sieć Obi w naszym kraju posiada 32 markety. W Niemczech to przedsiębiorstwo franczyzowe dysponuje obecnie 333 marketami Obi. Do tego dochodzi 179 marketów zagranicą, m.in. we Włoszech, Austrii, na Węgrzech i Słowenii.