Firma odzieżowa KappAhl, która prowadzi sieci sklepów pod tą samą nazwą, działa w Szwecji, Norwegii, Finlandii i Polsce. KappAhl sprzedaje odzież dla całej rodziny, jednak jego oferta jest skierowana szczególnie do kobiet między 30 a 50 rokiem życia.

Początek historii KappAhla sięga 1953 roku, kiedy to Per-Olof Ahl otworzył sklep z płaszczami w Geteborgu. Receptą na sukces placówki były zakupy za gotówkę, mała marża, duże ilości towarów oraz zdolni pracownicy. KappAhl rozwijał się przez całe lata 50-te i w ciągu tych 10 lat w Szwecji powstało 14 sklepów.

W 2002 roku działało osiem sklepów KappAhl w Polsce i jeden w Czechach. W tym samym roku w w firmie KappAhl zmieniły się władze, a międzynarodowa ekspansja została przerwana. Nacisk został położony na rozwój na północy Europy, w tym głównie w Szwecji. W 2004 roku KappAhl został kupiony przez Nordic Capital oraz Accent Equity Partners.

Centrum Handlowe Manhattan działa do 2004 roku. Obiektem zarządza spółka Sirius Investments, wchodzącą w skład grupy kapitałowej APN Funds Management. Obiekt spełnia funkcje: handlową, usługową, gastronomiczną i biurową.  Obecnie trwa rekomercjalizacja centrum. Niedawno oddano do użytku dwupoziomowy sklep C&A oraz salon Empik.

CH Manhattan ma swojej ofercie także powierzchnie usługowe i biurowe. W tym zakresie również doszło do zmian. Na poziomie drugim pojawiło się bowiem biuro firmy Optima (usługi finansowe, powierzchnia 600 mkw.).