Po ukończeniu budowy Galerii Handlowej Porto 55, budynek w którym mieści się wolna powierzchnia będzie stanowił całość z powstającą inwestycją. Lokal, który jest obecnie wolny, ma kształt prostokąta. Posiada dwa wejścia, schodami od wschodu obiektu oraz windą od strony południowej. Powierzchnia nie jest dzielona ścianami. Istnieje możliwość dobudowy kolejnego piętra wg. potrzeb najmecy. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z p. Izabelą Żelażewską pod numerem: 601-641-666.

Galeria Porto 55 będzie posiadać 22 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej w samym centrum Elbląga. Galeria oferować będzie około 100 sklepów najlepszych marek, w tym sklepy odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, sportowe, ze sprzętem RTV ADG, delikatesy jak również kawiarnie i restauracje oraz wiele innych usług, w tym miejsca na rozrywkę i relaks. Agencją odpowiedzialną za wynajem powierzchni handlowo-usługowej jest firma Mallson. 

Architektura Porto 55 została starannie przemyślana. Ideą projektu jest zaoferowanie miastu i jego mieszkańcom pięknego nowoczesnego obiektu o wysokim standardzie architektonicznym z elementami stylu skandynawskiego, który cechuje prostota formy i wysoka funkcjonalność, z drugiej natomiast dopasowanie go do otoczenia i historycznej zabudowy miasta. Przy głównym wejściu do budynku zorganizowany zostanie skwer miejski o charakterze placu spotkań. Zlokalizowana tam będzie okazała fontanna, ławeczki i estetycznie dopasowane elementy oświetleniowe. Po wschodniej stronie obiektu zostanie urządzony park z alejkami spacerowymi, ławkami oraz bezpiecznym placem zabaw dla dzieci.