Spółka podpisała umowy z galeriami Sanowa i Victoria

Park powstanie przy ul. Struga w Szczecinie i będzie miał około 12 tys. mkw. powierzchni. Deweloperem i jednocześnie inwestorem projektu jest Avestus Real Estate (dawny Quinlan Private Golub).

– Park handlowy, który ma powstać przy ul. Struga, uzupełni i poszerzy ofertę handlową dostępną w okolicy, umożliwiając klientom dostęp do marek i sklepów dotychczas nieobecnych na terenie Szczecina – mówi Bartosz Puzdrowski, country manager firmy Aventus Real Estate.

Na powierzchni ok. 12 tys. mkw. znajdą się m.in. wielkopowierzchniowe sklepy z odzieżą i akcesoriami, sklep sportowy z rozbudowanym asortymentem, nowoczesny salon RTV/AGD o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych, supermarket, drogeria oraz sklep z artykułami dekoracyjnymi do domu. Nazwa handlowa parku nie została jeszcze ujawniona.

Firma Avestus Real Estate jest częścią międzynarodowej spółki inwestorskiej Avestus Capital Partners z siedzibą w Irlandii. Swoje usługi deweloperskie, doradcze i inwestorskie świadczy głównie w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Firma realizuje szereg projektów w obszarze powierzchni biurowych, handlowych oraz mieszkaniowych. W czerwcu 2007 do użytku oddane zostało CH Forum w Gliwicach o powierzchni 43 tys. mkw., którego spółka była jednym z inwestorów i zarówno deweloperem, a w listopadzie 2007 roku ukończona została inwestycja Centrum Podlaska w Białymstoku o powierzchni 15 tys. mkw.

Colliers International jest wiodącą firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości, zatrudniającą ponad 15 000 pracowników w 480 biurach w 61 krajach. Jako część spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ oraz TSX) Colliers oferuje z jednej strony stabilność silnego partnera finansowego, a z drugiej – ogromne zaangażowanie w realizowane projekty wynikające z modelu własności partnerskiej. Colliers doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku.