Jak zapewnia kierownik projektu w Consafe Logistics, Piotr Chmielewski, Effect Warehouse jest rozwiązaniem, które obejmuje oprogramowanie, usługi wdrożeniowe i całodobową obsługę klientów. Zapewnia również poprawę procesów planowania i zarządzania przestrzenią magazynową. System ten oparty jest o standardową platformę MS Windows i został zintegrowany z oprogramowaniem IFS Application, systemem klasy ERP, który znajduje zastosowanie w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Consafe Logistics jest częścią międzynarodowego funduszu inwestycyjnego JCE Group AB, który działa w takich branżach jak informatyka, telekomunikacja, przemysł petrochemiczny, budownictwo i nieruchomości. Firma świadczy usługi w zakresie informatycznych rozwiązań, które usprawniają działanie różnych obszarów przedsiębiorstwa, w tym zarządzania magazynowego oraz rozwiązania mobilne dla transportu, handlu i serwisu.

Nestlé Waters Polska SA jest firmą stowarzyszoną z Nestlé Polska SA, która na polskim rynku funkcjonuje od 17 lat. Aktualnie w skład koncernu spożywczego wchodzi dziewięć zakładów produkcyjnych na terenie kraju. Zatrudniają one ponad 4500 osób. Wśród marek należących do spółki są Winiary, Nestlé, Nescafé, Kit Kat, Pincessa oraz Lion. Nestlé Waters Polska firmuje natomiast markę Dar Natury.