Wohnen & Sparen to niemiecka sieć sklepów oferująca wysokiej jakości dywany, zasłony i tkaniny dekoracyjne, tapety a także panele podłogowe. Sklep w Centrum Handlowym Karolinka będzie czwartą filią tej marki w Polsce i drugą w Opolu.

Nowy najemca centrum uzupełni ofertę parku handlowego Karolinka, gdzie znajdują się przede wszystkim sklepy z segmentu wyposażenia wnętrz takie jak: Leroy Merlin, Agata Meble czy Meble Vox.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, obejmujący galerię i park handlowy. Położony na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej, oferuje klientom ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw. W ofercie galerii znajdują się najpopularniejsze z polskich i międzynarodowych marek. Park handlowy z centrum wyposażenia wnętrz, skupia natomiast sklepy pomocne w urządzeniu domu i ogrodu. Otwarte w 2008 roku centrum dysponuje także parkingiem na 2700 samochodów. Właścicielem CH Karolinka jest fundusz MGPA Europe Fund III zarządzany przez firmę private equity MGPA.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie 10 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.