Tematyka badań związana jest ze zdrowiem kobiet. Panie będą mogły przebadać się w ramach programu wczesnego rozpoznawania zmian nowotworowych jajnika oraz skorzystać z konsultacji ginekologicznych.
Badania będą prowadzone w sterylnych warunkach przez lekarzy specjalistów, przy użyciu sprzętu ultrasonograficznego najnowszej generacji. Specjalne namioty medyczne gwarantują pacjentkom prywatność.

Te z pań, które jednak wolą zacisze gabinetu, będą mogły umówić się podczas akcji na wizytę w poradni. Ponadto kobiety w ciąży będą mogły zbadać tętno płodu (detektorem tętna płodu). Stanowisko akcji zlokalizowane będzie w okolicach atrium, przy wejściu głównym do C.H. FORUM (poziom +1).

Badania profilaktyczne są skutecznym orężem w walce z nowotworami. Pomagają wykryć zmiany chorobowe we wczesnym stadium i dzięki temu zwiększają szanse na całkowite wyleczenie. Problemem jest jednak powszechny opór przed badaniami i niedostateczna wiedza o nich. Społeczną świadomość w tym zakresie rozwija od lat Fundacja na Rzecz Programu Rozpoznawania Chorób Nowotworowych „Godula-Hope”, założona w 1997 r. przez lekarzy ginekologów i położników ze szpitala w Rudzie Śląskiej. Wspierają ją w tym Radio Plus Śląsk, a także Centrum Handlowe Forum.