Supermarket posiada unikatową fasadę, której projekt uzgadniany był z miejscowym konserwatorem zabytków. Sklep w Chełmnie zbudowany został według konceptu, w którym zastosowano nowoczesny układ i ujednoliconą ekspozycję produktów.

Placówka oferuje mięso pochodzące z własnego rozbioru oraz pieczywo z własnego wypieku. Uruchomiona została również wędzarnia oraz piec konwekcyjny, dzięki czemu klienci mogą zakupić tradycyjny wyrób, produkowany na miejscu, według polskich receptur i bez użycia konserwantów.

Do dyspozycji klientów jest darmowy parking, który może pomieścić 92 samochody osobowe. W nowym sklepie zatrudnienie znalazło 40 osób.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 170 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz marketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 150 supermarketów Intermarché oraz 71 sklepów Bricomarché i jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2009 roku jej obroty przekroczyły 3,27 mld zł. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Plany strategiczne Grupy zakładają ekspansję sieci głównie w małych i średnich miejscowościach, o wielkości do 70 tys. mieszkańców.