Tesco będzie sprzedawać przez internet

Przedstawiciele Tesco w Polsce nie potwierdzają jednoznacznie tych doniesień. – Rozwój koncepcji sklepu internetowego jest naturalnym krokiem po zapewnieniu sobie stabilnej pozycji na "tradycyjnym" rynku detalicznym. Cały czas jednak mówimy bardziej o wizji niż o konkretnych planach. Dziś nie prowadzimy żadnych działań mających na celu uruchomienie sprzedaży przez internet – skomentował doniesienia brytyjskiej prasy Michał Sikora, rzecznik sieci Tesco.

Według Financial Times docelowo sprzedaż produktów Tesco przez internet ma objąć wszystkie kraje, w których działa sieć. aktualnie zakupy online w sieci Tesco można zrobić m.in. w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Tesco jest obecnie trzecim detalistą spożywczym na świecie.

Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware. Na londyńskiej giełdzie firma zaczęła być notowana w 1947 roku pod oznaczeniem Tesco. Obecnie Tesco jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych. Początkowo firma zajmowała się sprzedażą żywności, ale rozszerzyła swoją ofertę również na odzież, sprzęt elektroniczny i samochody. Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa 336 sklepów o łącznej powierzchni 701 697 mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Łącznie grupa Tesco zatrudnia w naszym kraju ponad 28 tys. pracowników.

Sprzedaż całej Grupy Tesco w minionym roku wyniosła 51,8 mld funtów, notując wzrost o 11,1 proc. względem roku 2008. Firma prowadzi obecnie ponad 3260 sklepów w 13 krajach (Wielka Brytania, Irlandia, Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Malezja, Tajlandia, Korea Południowa, Japonia, Turcja, Chiny i USA). Tesco zatrudnia ponad 450 tysięcy pracowników na całym świecie i jest jedną z trzech największych międzynarodowych sieci detalicznych.