Współpraca Carrefour Polska z Fundacją „Maraton Warszawski” rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy firma po raz pierwszy została oficjalnym sponsorem imprezy. Od wiosny 2007 roku Carrefour jest także sponsorem tytularnym Półmaratonu Warszawskiego, który odbywa się każdego roku na wiosnę.
Gościem specjalnym 32. Maratonu Warszawskiego będzie John Ngugi – mistrz olimpijski w biegu na 5000 metrów z roku 1988 oraz pięciokrotny mistrz świata w biegach przełajowych. Jeden z tych pięciu tytułów mistrzowskich John Ngugi wywalczył w roku 1987 w Warszawie. Po raz kolejny w biegu uczestniczyć będą również pracownicy sieci.

– Carrefour wspiera promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. Oprócz Maratonu Warszawskiego, firma czynnie angażuje się w inne inicjatywy, takie jak: Europamarathon 2008 czy Cracovia Maraton. Działania na rzecz promocji zdrowego trybu życia przejawiają się również w dostarczaniu klientom zdrowych produktów i promowaniu ekologicznych postaw – mówi Maria Cieślikowska, dyrektor. ds. komunikacji i PR Carrefour Polska.

Carrefour Polska prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, zgodnie z którą firma angażuje się w działania na polu społecznym, ekonomicznym i środowiskowym. Wspieranie imprez biegowych stanowi zatem jeden z przejawów realizacji strategii firmy, która zakłada między innymi promocję zdrowego stylu życia.