Sieć ma szansę podbić lokalny rynek, który liczy ok. 23 tys. mieszkańców (Płońsk), zaś powiat 88 tys. mieszkańców.

Sklep w miejscowości Chojna dysponuje powierzchnią handlową 920 mkw. W markecie znalazło zatrudnienie 10 pracowników. Miasto Chojna liczy około 8 tysięcy mieszkańców, gmina 14 tysięcy.

Grupa Polskie Składy Budowlane SA z siedzibą w Wełeczu k/Buska-Zdroju, działa na rynku od ponad 12 lat. Jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych w Polsce. PSB zrzesza 274 małych i średnich, rodzinnych firm z terenu całej Polski, które prowadzą handel w ponad 400 obiektach. Ich oferta obejmuje ponad 150 tys. pozycji asortymentowych, pochodzących od ok. 450 dostawców krajowych i zagranicznych. Łączne przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów, będących akcjonariuszami Grupy PSB SA w 2009 r., sięgnęły ok. 4,1 mld zł.

Od kilku lat Grupa Polskie Składy Budowlane tworzy w miastach powiatowych nowoczesne sklepy samoobsługowe sektora „dom i ogród” pod nazwą PSB-Mrówka. Ich celem jest uzupełnienie aktualnej oferty składów PSB o nowy asortyment, kupowany przede wszystkim przez klientów detalicznych, prosto z półek marketu. Sklepy te posiadają w ofercie od kilku do kilkunastu tysięcy pozycji asortymentowych. Obecnie działają 52 sklepy PSB-Mrówka. Planowane są otwarcia kolejnych marketów.