Urządzenie jest wyposażone w kopię elektroniczną paragonu, wielowalutowość (gotowość na walutę euro), co wraz z funkcjami takimi jak wydruk faktur VAT, czyni ją bardziej atrakcyjną dla punktów handlowych i usługowych o dużym natężeniu ruchu. Dodatkowo na uwagę zasługują duży, czterowierszowy wyświetlacz klienta, obcinacz, klawiatura dotykowa a także duża szybkość wydruków (do 47 linii/s.).

Posnet Polska SA to firma z polskim kapitałem, tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży. Istnieje od 1993 roku, a zatem od początku rynku fiskalnego w Polsce. Główna siedziba spółki mieści się w Warszawie, poza biurem, obejmuje również pion konstrukcyjny, w którym projektowane są nowe urządzenia oraz ich oprogramowanie, dział produkcji z halą montażową i linią testów, a także serwis centralny oraz magazyn centralny. W 2010 roku zakończono rozbudowę głównej siedziby w Warszawie przy ulicy Municypalnej.

Posnet dysponuje bardzo szeroko rozwiniętą siecią dystrybucji urządzeń w kraju. Składa się na nią sześć własnych oddziałów (Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice, Lublin, Gdańsk), pięć przedstawicielstw regionalnych (Białystok, Kraków, Katowice, Poznań, Szczecin) oraz ponad dwa tysiące partnerów, którymi są wykwalifikowane firmy dealerskie.