Będzie to 202 sklep Netto w Polsce. Placówka została wybudowana na własnej działce. Dyskont ma 660 mkw. powierzchni sprzedaży, dodatkowo znajdą się w nim także trzy stoiska poddzierżawców – mięsne, piekarnia i kiosk z prasą. Przy sklepie powstał duży parking na 54 miejsca plus dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, a zatrudnienie w nowej placówce znalazło 13 osób, są to głównie mieszkańcy gminy. Będą obsługiwać klientów od poniedziałku do soboty, w godz. 7- 21 i w niedziele od 8 do 20.

Duńska sieć osiedlowych sklepów spożywczych, oferujących produkty pierwszej potrzeby po niskich cenach, jest obecna na polskim rynku od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy sklep w Szczecinie. Netto posiada dwa centra dystrybucyjne: w Motańcu pod Szczecinem oraz w Domasławie pod Wrocławiem. Netto sp. z o.o. jest obecnie największą firmą w województwie zachodniopomorskim, zatrudnia ok. 3 tys. osób. Bierze aktywny udział w życiu lokalnych społeczności nie tylko na Pomorzu, ale we wszystkich mniejszych i większych miejscowościach, w których jest obecna. Firma wspiera liczne imprezy sportowe oraz kulturalne, angażuje się w akcje charytatywne. Netto stanowi część Dansk Supermarked A/S, której właścicielami są A.P. Mřller-Mćrsk Gruppen i F. Salling. Dansk Supermarked jest również właścicielem i zarządcą sieci hipermarketów Bilka i Fotex. Dansk Supermarked jest drugim co do wielkości przedsiębiorstwem działającym w branży handlu detalicznego w Danii. Poza Polską i Danią, sieć rozwija się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji.

W I połowie br. grupa uzyskała bardzo dobre wyniki finansowe – całkowite przychody Dansk Supermarked Group wzrosły w tym okresie o 3,1 proc. i sięgnęły 28,5 mld koron duńskich.