Sieć Aldik Nova liczy aktualnie 24 supermarkety w Polsce, a wysokość jej obrotów w minionym roku sięgnęła prawie 150 mln zł.

Przejęcia mniejszych podmiotów handlowych, są w pisane w strategię rozwoju Emperii. – Prowadzimy rozmowy z kilkoma spółkami z branży dystrybucyjnej i detalicznej. Mam nadzieję, że do końca roku uda się nam sfinalizować transakcje kupna przynajmniej kilku podmiotów. To są spółki o obrotach rzędu kilkudziesięciu milionów złotych – zapowiadał w sierpniu Artur Kawa w wywiadzie udzielonym dla miesięcznika Shopping Center Poland.

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych polskich grup handlowych. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Koordynatorem działalności grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding SA. Grupa swym zasięgiem obejmuje teren całego kraju. Spółka prowadzi dystrybucję artykułów FMCG poprzez magazyny cash&carry i centra dystrybucji rozlokowane w całej Polsce. Poprzez spółki Tradis oraz Ambra i DEF dociera do ponad 40 tys. polskich sklepów.

Handel detaliczny w Grupie Handlowej Emperia skupia sieci supermarketów o różnorodnych formatach, prowadzące placówki marek Lewiatan, Groszek, Euro-Sklep, Milea, Społem Tychy, Stokrotka i Delima.