– Zgodnie ze wskazaną uchwałą, akcje serii K zostaną zaoferowane akcjonariuszom spółki Emperia Holding SA w zamian za wkłady niepieniężne w postaci posiadanych przez nich akcji spółki Emperia Holding SA. Parytet wymiany, tj. liczba akcji serii K obejmowanych w zamian za jedną akcję spółki Emperia Holding SA, został ustalony na 3,76, co oznacza, że 1 (jedna) akcja spółki Emperia Holding SA będzie stanowiła wkład niepieniężny na 3,76 akcji serii K – czytamy w komunikacie wydanym przez Grupę Eurocash.

Grupa Eurocash, jeden z największych hurtowych dystrybutorów artykułów FMCG w Polsce, osiągnęła w I półroczu 2010 r. 3,3 mld zł przychodów, co oznacza wzrost o 3,3 proc. w stosunku do roku ubiegłego.
 
Eurocash zajmuje się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych. Poprzez szereg formatów dystrybucji, Grupa Eurocash koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów detalicznych w całej Polsce. Do Grupy należy ogólnopolska sieć 121 dyskontowych hurtowni typu Cash & Carry oraz systemy franczyzowe dla sklepów detalicznych pod takimi markami jak: Delikatesy Centrum, abc, IGA oraz Zielony Kłos. Od 2 sierpnia 2010 r. działalność Grupy Eurocash obejmuje także aktywną dystrybucję napojów alkoholowych poprzez spółki zależne Premium Distributors sp. z o.o.

W 2009 roku Eurocash wypracował 102 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 6,7 miliarda zł.