W sobotę odbędą się pokazy mody jesiennych kolekcji proponowanych przez salony zlokalizowane w Galerii Poznań Plaza. Nowe kolekcje zobaczymy w nowatorskiej konwencji scenograficznej, której inspiracją i tematem przewodnim są cztery żywioły. Pokazy mody „Eko Fashion” poprowadzi prezenterka telewizyjna Agnieszka Cegielska. Tego dnia odbędzie się także pokaz fryzur i makijażu ze szczególnym zwróceniem uwagi na ekologiczne kosmetyki, a całość zostanie wzbogacona tanecznym show.

W niedzielę dzieciom, które przyjdą do galerii, towarzyszyć będą proekologiczne zabawy i konkursy. Będzie to okazja do wzięcia udziału w warsztatach ceramiki, podczas których pod okiem instruktorów „artyści” wykonają rzeźby z gliny i spróbują toczyć garnki na kole. O tym czy można z odpadów zrobić futurystyczną dekorację kwiatową lub suknię ślubną z reklamówek przekonają się wszyscy klienci, którzy odwiedzą w tym dniu galerię. Za pomocą foliowych reklamówek, pustych butelek, gazet, taśm i innych materiałów, dzieci wraz z rodzicami będą mogły sprawdzić się w roli konstruktorów i wykonać dowolne dzieła. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone. Ponadto w niedzielę na terenie centrum przygotowane zostaną specjalne eko stoiska z pojemnikami, w których będzie można zostawiać zużyte żarówki, świetlówki i baterie przeznaczone do utylizacji. Hostessy obsługujące stoiska będą prowadziły ranking „odpadów”. Osoby, które przyniosą najwięcej materiałów do utylizacji, zostaną nagrodzone.

Specjalnie dla panów prezentowane będą m.in. samochody o napędzie hybrydowym, oferty projektów i domów proekologicznych, czyli budynków mieszkalnych o ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na ciepło. Będzie to także okazja do zaczerpnięcia porad dotyczących odpadów niebezpiecznych oraz do zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak energooszczędne źródła światła (kolektory słoneczne, solary, turbiny wiatrowe).

Ponadto odbędą się pokazy jogi oraz pokazy fitness, a dla chętnych dermokonsultacje, konsultacje dietetyczne i spotkania z ekspertami, którzy opowiedzą np. o wpływie jogi na organizm człowieka, jej właściwościach dla kobiet w ciąży lub istocie w procesie odchudzania.

Na terenie galerii Poznań Plaza w miejscach korzystania z wody, papieru i energii, umieszczone zostaną specjalne ekologiczne symbole.