W sobotę 18. września w Centrum Handlowym MAX ustawiały się kolejki odwiedzających, pragnących przekazać zebrane paczki makulatury i zużyte elektro-śmieci. Ci, którzy przynieśli odpowiednią ilość, otrzymywali w prezencie zieloną sadzonkę.

– Wydaliśmy ponad dwa tysiące drzewek. Cieszymy się, że przyczynimy się do wzbogacenia ogródków i terenów zielonych w okolicy – mówi Łukasz Tomczak, specjalista ds. marketingu grupy Caelum Development. – Do sukcesu wydarzenia należy dodać jeszcze ponad 17 ton makulatury zebranej przez szkoły i przedszkola w eko-konkursie, zorganizowanym przez nas w pierwszej połowie września – dodaje. Jego zdaniem Tarnowianie udowodnili wysoką świadomość ekologiczną. Pokazali, że dobro i ochrona środowiska naturalnego są bliskie ich serc. – Już w trakcie finału odwiedzający wypytywali o termin kolejnego proekologicznego wydarzenia w CH MAX – kontynuuje.

We wrześniu w Centrum Handlowym MAX odbyła się również wystawa ekologiczna prezentująca wiele zagadnień związanych z cyklem życia i zużycia elektro-smieci, ciesząca się dużym zainteresowaniem. – Z całą pewnością, z pomocą CH MAX udało się oczyścić Tarnów i okolice z ton zalegających odpadków pokazać, że można być „eko-bohaterem” na co dzień – informuje przedstawiciel Caelum Development.