Terminale instalowane w sklepach Top Secret i Troll są wyposażone w funkcję DCC (Dynamic Currency Conversion), która daje posiadaczom kart możliwość płatności za towary i usługi w ich własnej walucie. Usługa ta zapewnia wygodę turystom i osobom zza granicy podróżującym służbowo, którzy dzięki niej mogą od razu poznać ostateczny koszt transakcji w walucie własnego kraju, bez konieczności czekania na miesięczny wyciąg.

– W ciągu 15 lat naszej obecności na rynku, kilkakrotnie byliśmy świadkami zmieniających się trendów w metodach płatności i zawsze dotrzymywaliśmy im kroku – powiedział Piotr Olczyk, dyrektor operacyjny z Grupy Kapitałowej Redan SA. – Nie byłoby to jednak możliwe bez solidnego wsparcia ze strony firmy First Data Polska, która zapewnia nam sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania – dodaje.

– Cieszymy się, że firmy Top Secret i Troll, posiadające rozległą sieć sklepów, zdecydowały się powierzyć nam instalację i obsługę tak dużej liczby urządzeń do akceptacji kart – powiedział Janusz Diemko, prezes First Data Polska. – Staramy się wykraczać poza spełnianie jedynie podstawowych wymagań naszych klientów, oferując terminale wyposażone w szereg najnowocześniejszych funkcji i zapewniając obsługę na najwyższym poziomie – dodaje.

First Data Polska SA, właściciel marki Polcard, obecnej na polskim rynku od grudnia 1990 roku, jest największym na polskim rynku agentem rozliczeniowym kart płatniczych świadczącym swoje usługi zarówno w sektorze bankowym, jak i handlowo-usługowym. W zakresie nowoczesnych płatności First Data Polska umożliwia punktom handlowo-usługowym przyjmowanie płatności kartami: dokonuje autoryzacji transakcji, ich przetwarzania oraz rozliczania. Firma posiada największą w Polsce sieć punktów akceptujących płatności kartami płatniczymi zapewniając kompleksową obsługę akceptacji kart VISA, VISA Electron, MASTERCARD, MASTERCARD Electronic, MAESTRO, POLCARD, DINERS CLUB i JCB.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach, Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w 4 sieciach detalicznych: Troll, Top Secret, Top Secret&Friends oraz Textilmarket liczących blisko 400 sklepów. Redan powstał w 1995 roku. W 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala spółki znajduje się w Łodzi.