Pierwszy etap budowy rozpocznie się w I kwartale 2011 roku

Powierzchnia Outlet Park Szczecin przeznaczona pod wynajem wyniesie ponad 23 tys. mkw. Do dyspozycji klientów będzie około 1 400 miejsc parkingowych. Outlet zostanie zrealizowany w trzech etapach. W pierwszej fazie powstanie galeria handlowa o powierzchni najmu około 9 tys. mkw., w której znajdzie się 60 lokali handlowych, w drugiej pojawi się 10 tys. mkw. i w kolejnej około 4 tys. mkw. W całym obiekcie znajdzie się około 120-130 najemców.

Koncepcja architektoniczna Outlet Park Szczecin powstała w biurze projektowym Vsf – Creative.
Realizacja pierwszego etapu projektu rozpocznie się już w I kwartale 2011 roku. Faza ta zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2011 roku.

Echo Investment SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 37 miastach Polski blisko 90 projektów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.

Na szczecińskim rynku nieruchomości Echo Investment działa od 2002 roku. Dotychczasowe realizacje firmy to: handlowo-rozrywkowe centrum Galaxy przy al. Wyzwolenia, hotele Ibis i Novotel przy ul. Dworcowej, apartamentowiec Za Portową Bramą przy pl. Batorego i najnowsza z inwestycji – biurowiec Oxygen przy al. Wyzwolenia.