Polbita ma ponad dziewięć procent udziału w rynku drogeryjnym. Sprzedaż w obrębie sieci w październiku zeszłego roku wyniosła 378 mln zł.

W 2000 roku firma otworzyła Centrum Dystrybucyjne w Błoniu k/Warszawy, które dzięki 12 tys. mkw. powierzchni jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę logistyczną. Dodatkowo posiada 15 Regionalnych Centrów Operacyjnych, które pełnią rolę magazynów tranzytowych.

Firma Polbita jako właściciel sieci samoobsługowych sklepów drogeryjnych w Polsce, otworzyła pierwszy punkt handlowy w 1997 roku. Teraz – po ponad 13 latach – liczba sklepów działających pod szyldem Drogerii Natura wzrosła do ponad 250. Drogerie Natura współpracują z ponad 100 dostawcami, również takimi, którzy dystrybuują produkty na wyłączność sieci. W każdym sklepie można znaleźć około ośmiu tysięcy artykułów bieżących oraz dodatkowo sezonowe propozycje. W 2006 roku Polbita zdecydowała się na odejście od działalności hurtowej, koncentrując swoje działania na rozwoju sieci detalicznej.

Filozofię działania Drogerii Natura stanowi staranne dobieranie lokalizacji i wystroju sklepów, asortymentu oraz intensywne szkolenia pracowników. To przekłada się na lojalność klientów i tym samym sprzedaż.