Organizatorzy zapraszają wszystkich posiadaczy Maluchów na zlot, który rozpocznie się o godzinie 9.00 na Motodromie przy Drewnowskiej. Tam śmiałków czekają jazdy sprawnościowe i konkursy. Główna część zlotu to wystawa na rynku Manufaktury, która rozpocznie się o godzinie 14.00. Tu odbędzie się konkurs na najładniejszego Malucha, prezentacja modeli, konkurs wiedzy o fiacie 126p, a także próba zmieszczenia jak największej liczby dzieci w maluchu.

O godzinie 20.00 uczestnicy zlotu przejadą do Muzeum Kinematografii, gdzie obejrzą „Fetysz”, film zrealizowany przez Krzysztofa Wojciechowskiego w 1984 roku z Maluchem w roli głównej.

Organizatorzy liczą na jak najszerszą reprezentację Fiatów 126 p, jednak jeśli ktoś nie może wziąć udziału w całodniowym zlocie, a chciałby pokazać swój samochód na rynku Manufaktury – może to zrobić. Na rynek będzie można wjechać od strony ulicy Ogrodowej między 13.30 – 14.00. Zbiórka na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Karskiego.

Fiat 126 skonstruowany we Włoszech miał być autkiem typowo miejskim. 22 września 2000 roku ostatni egzemplarz Fiata 126p zjechał z taśmy produkcyjnej i trafił do Muzeum Fiata w Turynie. Powstało ich ponad 3 miliony, lecz do dzisiejszych czasów dotrwało niewiele.