W ramach obsługi projektu od 1 października br. dział Asset Management firmy Cushman & Wakefield jest odpowiedzialny za operacyjne i finansowe zarządzanie centrum.

Plejada to centrum handlowe o niskiej zabudowie i łącznej powierzchni najmu ponad 20 tys. mkw. Obiekt przekazano do użytku w listopadzie 2001 roku. Obecnie w części handlowej znajduje się blisko 120 markowych sklepów, restauracje oraz hipermarket Carrefour. Centrum oferuje monitorowany parking na ponad 1300 miejsc z myjnią samochodową oraz parking strzeżony.

Dział Asset Management firmy Cushman&Wakefield jest jednym z wiodących na polskim rynku zespołów zarządzających nieruchomościami komercyjnymi. Obecnie zarządza portfelem nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 500 tys. mkw.

Cushman&Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 13 tys. pracowników w 231 biurach w 60 krajach. Firma reprezentuje zarówno małe firmy, jak i duże korporacje z listy „Fortune 500”. Firma oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: obsługa transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), rynki kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna, finansowanie dłużne i kapitałowe), rozwiązania dla klienta (zintegrowane doradztwo strategiczne na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz usługi wyceny i doradztwa (wyceny, analiza HBU, doradztwo w postępowaniu spornym oraz doradztwo specjalistyczne w różnych sektorach rynku). Cushman & Wakefield jest uznanym liderem w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości, publikuje szereg raportów, które dostępne są w części Knowledge Center na stronie www.cushmanwakefield.com.