Za komercjalizację Galerii Chełmskiej odpowiada firma DTZ.

Tesco Extra to zupełnie nowy format, który ten operator spożywczy wprowadza na polski rynek. Będzie on oferował nową gamę usług m.in. punkt apteczny. Sklep Tesco Extra zajmie powierzchnię 8 100 mkw. Wcześniej umowy najmu powierzchni w Galerii Chełmskiej zawarła Castorama – market budowlany oraz jeden z największych salonów odzieżowych – H&M.

W Galerii Chełmskiej jest już wynajętych 17 700 mkw., co stanowi prawie 58 proc. całej powierzchni najmu w obiekcie.

Pierwszy obiekt pod szyldem Tesco Extra funkcjonuje w Częstochowie. Tesco Polska to jedna z największych sieci spożywczych w naszym kraju – liczy ponad 350 marketów.

Galeria Chełmska – to nowoczesna galeria handlowa, której budowa rozpocznie się wiosną 2011 r., a jej otwarcie planowane jest w roku 2012. Powierzchnia najmu to ponad 30 tys. m kw. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 800 miejsc. W Galerii Chełmskiej znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych.
Koncepcja architektoniczna centrum opiera się na dwóch strefach handlowych: pierwszej, łączącej pasaże galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe z hipermarketem spożywczym, oraz drugiej, w pełni specjalistycznej strefy hipermarketu „dom i ogród”, w którym będzie mieściła się Castorama. Pod koniec lipca tego roku inwestor Galerii Chełmskiej złożył wniosek o pozwolenie na budowę.