– Pozycja handlu w Polsce jest relatywnie silna na tle całej Europy – zapewnia Neville Moss, head of EMEA Retail Research w CB Richard Ellis. Wyjaśnia, że stabilizacja ma miejsce pomimo faktu, że międzynarodowy handel jest aktualnie znacznie bardziej rozbity niż wcześniej, co jest spowodowane uwarunkowaniami ekonomicznymi. Branża handlowa w Polsce ma się jednak dobrze, nawet pomimo nie tak dawnych wahań kursu złotego.
 
– Polska jest rynkiem stale rozwijającym się. Myślę, że jest tu duży potencjał dla centrów handlowych – przekonuje Neville Moss. W Polsce handel przeniósł się z głównych ulic handlowych właśnie do galerii, co jest zupełnie odwrotnym trendem, niż w przypadku chociażby Francji, Hiszpanii, czy nawet Wielkiej Brytanii. W jego opinii, Polska jest jednym z wiodących krajów, w którym nadal będzie wzrastać aktywność sieci handlowych.

Organizatorem Shopping Center Forum jest firma BROG Media Biznesu, wydawca portalu Retailnet.pl. Kolejna konferencja Shopping Center Forum & Awards odbędzie się 3 lutego 2011 roku w hotelu Hilton w Warszawie. Więcej informacji na stronie www.shoppingcenter.pl.