Dipol poleca również kamery megapikselowe, które dają obraz wysokiej rozdzielczości i możliwość znacznego powiększania fragmentu obrazu.

Rozdzielczość nagrywanego materiału 4CIF pozwala na rozpoznanie osób, a także produktów oraz nominałów banknotów i monet. Kamery monitorujące obiekt pomiędzy ladami rozmieszcza się tak, aby ochrona mogła rozpoznać każdą próbę kradzieży. Parking oraz wejście do sklepu obserwowane mogą być przez kamery obrotowe, które współpracują z rejestratorem i mogą być sterowane przez monitorującego, lub wykonywać zapisane wcześniej patrole. Do monitoringu parkingu stosuje się kamery obrotowe oraz kamery z reflektorem podczerwieni. Firma poleca kamery obrotowe ACTi (K1214, K1215, K1216), sprawdzone w monitoringu miejskim i plenreowym, a także kamery dzień/noc z IR, jak np. kamera IP 2.0 Mpix Pixord, która sprawdziła się w transmisji obrazu na żywo z centrum Krakowa.

Dla właścicieli mniejszych sklepów polecane jest rozwiązanie oparte na bazie rejestratora ULTIMAX-204 ze zdalnym podglądem poprzez oprogramowanie IVMS 4000, bezpłatnie dodawane do każdego rejestratora. Jest to rejestrator służący do budowy mniejszych systemów monitoringu. W każdym sklepie instaluje się trzy kamery CAM 508 (M10738), wyposażone w przetwornik Super HAD CCD II firmy Sony i obiektyw o zmiennej ogniskowej od 2,8 do 12 mm, dający możliwość dostosowania kąta widzenia kamery do potrzeb inwestora. Na zewnątrz sklepu natomiast zaleca się zamontować kamerę VF-515 (M11278) z przetwornikiem SONY Super HAD i obiektywem o zmiennej ogniskowej od 4 mm do 9 mm. Kamera ta ma szerszy kąt widzenia i wbudowany oświetlacz IR, który daje możliwość nocnego monitoringu.