Powstaną na niej cztery salony marek należących do LPP. Reserved znajdzie się na 900 mkw. powierzchni. To popularna marka odzieżowa, która znana jest z tego, że zawsze podąża za modą i przenosi do kraju najświeższe trendy. House, czyli marka z sektora mody przeznaczona dla młodych, dynamicznych osób, zajmie 182 mkw. Cropptown kierowany do nastolatków i młodych ludzi zafascynowanych sportem, modą i rozrywką zajmie salon o powierzchni 160 mkw. Marka Mohito, która jest przeznaczona dla kobiet w wieku 25 – 35 lat, wynajęła salon o powierzchni 143 mkw.

– Bardzo cieszę się z podpisania umów z LPP. To jedna z największych polskich firm handlowych, działających poza sektorem spożywczym. Jest ona znana z nowoczesnych koncepcji sprzedaży mody oraz wysokich wymagań stawianych centrom handlowym, do których wchodzi. Marki modowe należące do LPP w istotny sposób wzmocnią ten sektor w Focus Mall Jelenia Góra – mówi Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail Development.

Focus Mall Jelenia Góra to nowoczesna galeria rozrywkowo-handlowa. Wartość projektu po zrealizowaniu szacowana jest na 250 mln zł.  Obiekt będzie liczyły ponad 40 610 mkw. powierzchni. Powierzchnia najmu (GLA) zajmie 17 tys. mkw. Na trzech poziomach handlowych znajdzie się: 89 sklepów, restauracje, kawiarnie i wielosalowe kino. Wygodny parking pomieści 276 aut, w tym dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostanie 6 stanowisk. Parkridge Retail Development szacuje, że po uruchomieniu galerii najemcy oraz zarządca obiektu stworzą tu ponad 750 miejsc pracy.

Lokalizacja w centrum miasta oraz wysokiej klasy rozwiązania architektoniczne sprawiły, że galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Jelenia Góra nie narzeka na brak zainteresowania najemców. Na liście sklepów znalazły się m.in. : delikatesy Alma, Deichmann, Rossmann, Apart, Promod, Orsay, Preety Girl, Quazi, City Sport, Grycan, Apteka. Procesem komercjalizacji galerii rozrywkowo-handlowej Focus Mall Jelenia Góra zajmuje się BOIG Property Consulting.

Autorem projektu architektonicznego jest krakowska pracownia architektoniczna MOFO Architekci.