W organizację eventu Wojewódzkie Mistrzostwa w Piłce Nożnej Ulicznej Juniorów na parkingu Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy włączyły się organizacjie społeczne pracujące z młodzieżą. Zgłosiło się 16 drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego. Dla kibiców organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje – konkursy i pokazy artystyczne oraz sportowe.

– Zależało nam na popularyzacji piłki ulicznej – mówi specjalista psychoterapii uzależnień Robert Rejniak. – W tej chwili w Brazylii odbywają się mistrzostwa światowe, na których Bydgoszcz ma dwóch swoich reprezentantów. My zorganizowaliśmy imprezę dla juniorów, na poziomie wojewódzkim – dodaje.

Turniej miał promować wśród młodzieży przede wszystkim aktywne spędzania wolnego czasu, zasady fair play, a przy okazji ostrzce młodzież przed konsekwencjami popadania w nałogi. – Uczestnicy mieli się dowartościować, zintegrować, poczuć, że nie są ze swoimi problememami sami – mówi Robert Rejniak.

Galeria Pomorska to 100 sklepów, restauracje, kawiarnia i centrum rozrywki XL Bowling. To także stoiska w pasażu, które uzupełniają ofertę sklepów: kantor, kwiaciarnia, naprawa obuwia, poczta czy bank. Galeria Pomorska na powierzchni najmu wynoszącej 20 tys. mkw., oferuje klientom takie marki jak m.in.: Euro Rtv Agd, Empik, Reserved, Smyk, H&M, Almi Decor, CCC i Carry. W centrum znajduje się również hipermarket Carrefour o powierzchni blisko 10 tys. mkw. Galeria zapewnia parking strzeżony, bankomaty Euronet, BZ WBK i PKO BP oraz pokój dla matki z dzieckiem.