Jego zdaniem wyodrębnienie trzech dywizji biznesowych – Grupy Dystrybucyjnej Tradis, Supermarketów Stokrotka i Delima oraz FIZ nieruchomości FMCG, ma zapewnić Emperii pełną transparentność, ułatwić wycenę i podwyższyć zdolność akwizycyjną. Wydzielenie dywizji nastąpi w 2011 roku.

Zdaniem Artura Karwy podział na homogeniczne dwie handlowe dywizje daje pełną transparentność inwestorom i akcjonariuszom w przyszłości,  po ich upublicznieniu widzi jeszcze dalesze zdolności do przejęć. Tym samym prezes Emperii podkreślł, że propozycja połeczenia, jaką otrzymał zarząd holdingu od Grupy Eurocash jest niekorzystna dla akcjonariuszy.

Prezes Emperii zapewnił także, że Grupa Tradis będzie rozwijać się poprzez fuzje i przejęcia oraz, że ma szanse stać się kluczowym dostawcą dla stacji benzynowych w Polsce, który to rynek spółka szacuje na 2,5 mld zł.

Grupa Handlowa Emperia osiągnęła w pierwszym półroczu 2010 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 2,83 mld zł, wyższe o 5,5 proc. i zysk netto w wysokości 32,4 mln zł, wyższy o 2,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

W pierwszym półroczu 2010 roku realizowano plany konsolidacyjne Grupy Handlowej Emperia. Już 7 kwietnia zakończono proces nabycia 100 proc. udziałów spółki Lewiatan Kujawy. Lewiatan Kujawy zarządza siecią 248 placówek detalicznych zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i śląskiego. Jest to kolejna spółka z Polskiej Grupy Handlowej Lewiatan , jednej z największych sieci sklepów franczyzowych w Polsce.