Inwestor ma już pozwolenie na budowę

– Jeszcze w czasach boomu planowaliśmy zbudować w Katowicach 30-40 tys. mkw. powierzchni biurowej. Kryzys spowodował, że zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Zrealizujemy projekt czysto handlowy – mówi Beata Kokeli, członek zarządu oraz dyrektor handlowy CDI. Będzie to nowoczesna, kompaktowa, śródmiejska galeria handlowa. Typowe centrum typu convenience, realizujące potrzeby mieszkańców najbliższej okolicy, jak również podróżnych z pobliskiego dworca PKS.

Katowicki projekt CDI będzie miała ok. 19 tys. mkw. powierzchni handlowej. – Właśnie uprawomocniła się decyzja o warunkach zabudowy. Jest wielce prawdopodobne, że nowy Supersam ruszy w IV kwartale 2012 roku – informuje Kokeli.

Inwestycja zostanie zrealizowana w centrum miasta, w dogodnej lokalizacji przy dworcu PKS, jednak nieopodal powstaje projekt Galeria Katowicka, spółki Neinver. – Chcemy osiągnąć synergię miedzy tymi inwestycjami. Nie mówię tu oczywiście o daleko posuniętej współpracy, pomiędzy bądź co bądź konkurencyjnymi firmami, myślę jednak, że odnaleźliśmy swoją niszę. Po realizacji projektów, powstanie śródmiejski ciąg handlowy – począwszy od Neinvera, poprzez ulicę Stawową ze sklepem H&M, do naszego Supersamu – wyjaśnia Beata Kokeli. – To będzie taka centralna destynacja handlowa na mapie Katowic – przekonuje.

Projekt ma być odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, podróżnych oraz młodzieży. – Celujemy również w młodzież, która nie poszukuje oferty z najwyższej półki, a także w konsumentów, którzy nie chcą i nie lubią robić kilkugodzinnych zakupów w potężnych galeriach centrach. Są dowody na handlowej mapie Polski, że synergia pomiędzy sąsiadującymi centrami, jest możliwa – argumentuje przedstawicielka CDI.

Supersam od Galerii Katowickiej odróżniać się będzie jednak nie tylko tenant mixem. – Jesteśmy po pierwszych badaniach marketingowych i wiemy, że potrzebny jest element zatrzymujący klienta w obiekcie na dłużej. W związku z tym rozważamy wprowadzenie oferty rozrywkowej, tym bardziej, że będzie to kolejny element odróżniający nasz projekt od Galerii Katowickiej – mówi. Wstępne założenia przewidują zlokalizowanie w obiekcie nowoczesnego multipleksu.