Obecnie Jula zarządza sklepami na terenie Szwecji i Norwegii. Polska to kolejny etap ekspansji sieci. Pierwsze w Polsce sklepy Jula otwarte zostaną późną jesienią 2011 roku: w Parku Handlowym Janki i Parku Handlowym Targówek. A kolejny wiosną 2012 r. we Wrocławiu w Parku Handlowym Bielany.

– Wybór następnego kraju do ekspansji sieci Jula poprzedziły analizy kilku europejskich rynków – mówi Per-Eric Frost, prezes Jula Polska.. – Dostrzegamy w Polsce ogromny potencjał dla naszej firmy. Polska gospodarka szybko się rozwija i wierzymy, że nasze koncepcje staną się atrakcyjne dla polskiego konsumenta.

W sklepach sieci Jula można znaleźć przybory, narzędzia i materiały niezbędne podczas remontu domu i prac w ogrodzie, przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i specjalistów. W asortymencie są także produkty do wyposażenia domu i ogrodu, odzież robocza oraz sprzęt do wykorzystywania w czasie wolnym.

– Markety Jula aktualnie na polskim rynku nie mają swojego odpowiednika i bezpośredniego konkurenta – tłumaczy Tomas Rask, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Polska. – Wierzymy, że wzbogacenie naszego portfolio o tę markę trafi w oczekiwania klientów zarządzanych przez nas parków handlowych

W Polsce firmą Jula będą zarządzać Prezes Per-Eric Frost oraz Menadżer Daniel Adamiuk. Wkrótce odbędzie się ograniczona rekrutacja na stanowiska w siedzibie firmy w Warszawie. W każdym z otwieranych sklepów zatrudnienie znajdzie 20-40 osób.

Jula AB to firma rodzinna z siedzibą w Skara w Szwecji. Została założona w 1979 roku. Obecnie zatrudnia około 1,3 tys. pracowników. Działa na rynku szwedzkim i norweskim (od kwietnia 2008 roku).

Inter IKEA Centre Polska SA, należy do grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.