Obiekt powstanie pomiędzy ulicą Jana Pawła II, Gęsią i aleją Kraśnicką. Inwestorem jest lubelski Interbud.

– Nie powinno być problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W planie zagospodarowania przestrzennego miasta ten teren jest przeznaczony właśnie pod tego typu inwestycję – podkreśla Tomasz Grodzki, wiceprezes Interbudu.

Powierzchnia handlowa obiektu wyniesie od 50 do 60 tys. mkw. – Chcemy, by było to największe centrum handlowe w Lublinie – dodaje wiceprezes Grodzki.

Według wstępnych planów, budowa ma ruszyć najwcześniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Prace budowlane potrwają od 18 miesięcy do dwóch lat. Trwają rozmowy z przyszłymi najemcami.

Interbud-Lublin SA jest firmą budowlano-deweloperską z ponad 23-letnim doświadczeniem. W jej kompetencje wchodzą usługi budowlane, realizowane w ramach zleceń zewnętrznych lub na potrzeby własne, a także projekty w segmencie publicznym. Firma prowadzi działalność przede wszystkim na wschodzącym rynku lubelskim, ale swoje projekty realizuje również w mniejszych miejscowościach województwa lubelskiego. Spółka koncentruje się również na realizacji inwestycji mieszkaniowych. Przychody Interbudu w roku 2009 osiągnęły pułap ponad 127 mln zł, co oznacza wzrost o 77 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.