Powierzchnia najmu całego jednokondygnacyjnego obiektu to 37 tys. mkw., w tym hipermarket spożywczy oraz galeria na około 100 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji.

Obiekt jest już wynajęty w ponad 70 proc. Wśród najemców znaleźli się m.in. Tesco (7,7 tys. mkw.), OBI (10,3 tys. mkw.), pierwszy w regionie salon H&M (1,6 tys. mkw.), Media Expert (ponad 2 tys. mkw.), Deichmann (515 mkw.), Rossmann (470 mkw.), Martes Sport (420 mkw.), Carry (400 mkw.), Camaieu i Orsay.

Galerii Ostrovia będzie pierwszą galerią handlową w Ostrowie Wielkopolskim. Aktualnie trwają zaawansowane prace przy budowie obiektu. Do tej pory zamontowano już m.in. wszystkie słupy żelbetowe, w 50 proc. wykonano konstrukcję dachu galerii, a w ponad 90 proc. – pokrycie dachowe na markecie budowlanym OBI. Na początku października tego roku rozpocznie się montaż zewnętrznych ścian frontowych galerii. Otwarcie galerii zaplanowano na październik 2011 r.

Inwestorem Galerii Ostrovia jest firma West Investment z grupy Saller. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budrem. Wynajem prowadzi firma Cushman&Wakefield a nadzór inwestorski nad komercjalizacją sprawuje firma Mallson Polska.

Grupa Saller jako inwestor specjalizuje się już od ponad 25 laty w budowie, wynajmie i długoletnim zarządzaniu obiektami usługowo-handlowo-biurowymi.