Nowe centrum handlowe w Białymstoku powstanie na pl. Inwalidów. Galeria handlowa ma mieć powierzchnię ok. 20 tys. mkw. W założeniu, budynek ma spełniać funkcję handlowo – usługowo – rozrywkową. Zaplanowano też dużą ilość miejsc parkingowych. Jak podaje Kurier Poranny, prace nad projektem obiektu idą pełną parą. Deweloper ma już koncepcję, teraz przymierza się do wykonania planu technicznego. Kiedy ruszy budowa? Tego jeszcze deweloper nie chce deklarować.

Nowe centrum handlowe będzie miało konkurencję w postaci m.in. białostockiej Galerii Białej. Znajduje się tu nie tylko hipermarket Real, ale i profesjonalna kręgielnia z bilardem i kafejką internetową, wielosalowe kino Helios, część gastronomiczno-restauracyjna oraz wiele markowych butików. Powierzchnia całkowita Galerii Białej wynosi 45 tys. mkw.

Kolejnym rywalem w walce o klienta może być Centrum Handlowe Alfa, usytuowane u zbiegu ulic Mickiewicza i Świętojańskiej, w centrum Białegostoku. Alfa to połączenie tradycji z nowoczesnością. Zabytkowe budynki zostały włączone w nowoczesne wnętrze obiektu. Pod jednym dachem zgromadzono sklepy najlepszych polskich i zagranicznych marek; kawiarnie, restauracje, ściankę wspinaczkową oraz kino.