Do Urzędu Miasta w Olsztynie w sprawie realizacji nowej inwestycji zgłosiły się cztery firmy – czytamy w Gazecie Olsztyńskiej. Chcą one zbudować nie tylko centrum handlowe, ale i stadion. Współpraca z miastem ma odbywać się na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Władze Olsztyna nie chcą na razie ujawniać nazw potencjalnych inwestorów.

W Olsztynie funkcjonuje już kilka dużych obiektów handlowych, a wśród nich: niedawno rozbudowane centrum handlowe Alfa, Viktor, Jakub, Real, Klimaty, Carrefour, Tesco i Olsztyńskie Centrum Handlowe.

W trakcie budowy jest także Galeria Warmińska, która powstaje w południowej części miasta, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima. Jej otwarcie zaplanowano na 2012 r. Galeria Warmińska ma być największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 109 tys. mkw. Znajdzie się na niej między innymi 180 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, a zimą lodowisko. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na ponad 1,3 tys. miejsc.