Parkridge Retail Development będzie rywalizował w konkursie jako zwycięzca Europe & Africa Property Awards w kategorii Retail Development 2010.

– Jestem bardzo zadowolony z sukcesu odniesionego przez projekt galerii Focus Mall Gliwice. Wyróżnienie to jest dowodem na to, że nasza wiara w ten projekt jest w pełni uzasadniona – komentuje Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail Development.

Konkurs Europe&Africa Property Awards organizowany jest przez International Property Awards (międzynarodowe stowarzyszenie branży nieruchomości) przy współudziale Bloomberg TV. Firmy i projekty rywalizują w dwóch głównych kategoriach: Residential Property Awards (projekty mieszkalne) oraz Commercial Awards (projekty komercyjne). Każda z tych kategorii dzieli się na kilka grup, w ramach których rywalizują m.in. deweloperzy, projekty, architekci, agencje: wynajmu, marketingowe i PR.

Parkridge Holdings należy do czołowych firm deweloperskich w Europie. Specjalizuje się w realizacji galerii rozrywkowo-handlowych i parków handlowych. Do tej pory zainwestował w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ponad 1mld euro. Planowane inwestycje w Polsce wynoszą ponad 500 mln euro do 2013 r.

Firma Parkridge Holdings działa w Polsce od 2003 r. W tym czasie wybudowała cztery centra rozrywkowo-handlowe Focus Mall (w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim), jeden park handlowy Focus Park w Świdnicy i siedem parków logistycznych. Łączna powierzchnia projektów zrealizowanych w Europie środkowej i wschodniej to 754,6 tys. mkw, a wartość wszystkich zrealizowanych w Polsce inwestycji łącznie wynosi ponad 800 mln euro.