Salon Big Star zlokalizowany na pierwszym piętrze Galerii Warmińskiej zajmie ponad 142 mkw. Na tym samym poziomie znajdzie się lokal marki Levi’s, który posiadać będzie powierzchnię 131 mkw. Natomiast lokal Swiss o powierzchni 36 mkw. zostanie usytuowany na parterze.

– Big Star, Levi’s oraz Swiss to marki bardzo popularne wśród polskich konsumentów, cieszące się dużym zaufaniem i sympatią, zatem ogromnym sukcesem jest zapewnienie ich obecności w Galerii Warmińskiej – mówi Mariusz Kowalczyk, przedstawiciel zespołu ds. komercjalizacji w firmie Libra Project.

Galeria Warmińska podpisała już wcześniej umowy najmu m.in. z Multikinem. Otwarcie centrum przewidziane jest na 2012 rok.

Big Star jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm odzieżowych w Polsce. W 2006 roku została uznana za ulubioną markę dżinsową Polaków (według badań GFK Polonia z maja 2006). Marka powstała w 1972 r. w Szwajcarii. Obecnie w Polsce funkcjonuje około 250 salonów tej firmy.

Levi’s, dzięki ponad 150-letniej historii nowoczesnego podejścia do mody cieszy się zainteresowaniem klientów w przeszło 100 krajach na całym świecie. Marka jako pierwsza zaprojektowała pierwsze na świecie dżinsy dla odważnych kobiet w zachodniej Ameryce w 1934 roku.

Swiss oferuje szeroki wachlarz zegarków od klasycznych wzorów marki Tissot do nowoczesnych kształtów jednego z najbardziej znanych na świecie kreatorów mody Giorgio Armani’ego. Klienci znajdą tam również zegarki takich marek, jak: Fossil, Diesel, CK, Swatch, Citizen, Certina, Casio, DKNY, Doxa, Festina, Frederique Constant, Atlantic, Adidas, oraz Times.

Galeria Warmińska powstanie w południowej części Olsztyna, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima. W jej bliskim otoczeniu znajdują się największe olsztyńskie osiedla: Jaroty, Nagórki i Pieczewo, zamieszkałe przez ponad 80 tys. osób. Do grona potencjalnych klientów obiektu zaliczyć można również 30 tys. studentów z pobliskiego kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.