Kawiarnia zlokalizowana jest na poziomie +1 Galerii Krakowskiej. Jej wystrój utrzymany jest w ciepłych kolorach, z przewagą ciemnego brązu. Na jednej ze ścian kawiarni umieszczone zostały informacje na temat inicjatywy Starbucks Shared Palnet, która stanowi zobowiązanie marki do etycznego postępowania i tworzenia lepszej przyszłości dla plantatorów, partnerów i innych środowisk. Na ścianach umieszczono także zdjęcia dokumentujące działania firmy związane z ochroną środowiska i przestrzeganiem zasad etycznego handlu.

– Otwarcie to jest dla nas wydarzeniem szczególnym, ponieważ Kraków jest miastem o bardzo bogatych tradycjach kulturowych, również jeśli chodzi o picie kawy. Bardzo cieszymy się więc, mogąc zaoferować jego mieszkańcom nasze wysokiej jakości kawy arabica oraz niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowe wrażenia, które określamy jako Starbucks Experience – przekonuje Vladan Armus, Starbucks Brand President na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Krakowska kawiarnia Starbucks ma około 124 mkw powierzchni. Została wyposażona w 33 miejsca siedzące zlokalizowane wewnątrz kawiarni. Znajdują się tam dwu- i trzyosobowe stoliki oraz fotele i drewniane krzesła. Goście mają zapewniony bezpłatny dostęp do Internetu. Lokal jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Otwarcia dokona firma AmRest Coffee, joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International oraz AmRest.

Kawiarnia w Galerii Krakowskiej jest szóstą lokalizacją Starbucks w Polsce. Oprócz niej firma zarządza trzema kawiarniami w Warszawie, jedną we Wrocławiu i jedną w Poznaniu. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 r. Kawiarnie Starbucks oferują szeroki wybór popularnych napojów kawowych na bazie espresso, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy tradycyjne espresso. Dostępne są także napoje miksowane z lodem Frappuccino w rozmiarach tall, grande oraz venti.