Umowa dotyczy najmu lokalu o powierzchni 727 mkw zlokalizowanego w Zakopanem przy ul. Tetmajera 2 (na przedłużeniu Krupówek). Spółka będzie tu prowadziła sprzedaż artykułów sportowych pod szyldem Intersport. Umowę podpisano na czas nieokreślony. Termin otwarcia nowego salonu przewidywany jest na grudzień 2010.

– Systematyczne rozbudowywanie ogólnopolskiej sieci sprzedaży Intersport Polska jest zgodne z przyjętą przez zarząd strategią rozwoju. Dzięki ekspansji na nowe obszary, sieć Intersport ma możliwość poszerzenia rynku zbytu i dotarcia z ofertą do nowego grona klientów. Wpłynie to pozytywnie na wyniki finansowe Intersport Polska osiągane w przyszłości i przyczyni się do stałego zwiększania udziału spółki w polskim rynku artykułów sportowych – czytamy w komunikacie spółki.

Grupa Intersport jest organizacją zajmującą się detaliczną sprzedażą artykułów sportowych. W ponad 30 krajach znajduje się 5 tys. sklepów z tym logo. Ponad 80 proc. przychodów Grupy generowanych jest na rynku europejskim (uwzględniając Rosję), co przekłada się na około 17 proc. udział w tym rynku. W Polsce salony Intersport znajdują się m.in. w warszawskiej Arkadii i Złotych Tarasach, CH Borek we Wrocławiu, Galerii Jurajskiej w Częstochowie oraz w łódzkiej Manufakturze.