– Kluczowym czynnikiem, który przyczynił się do decyzji firmy Kaufland o wprowadzeniu się do Tulipan Parku Gliwice jest lokalizacja inwestycji. Obiekt położony w bezpośrednim sąsiedztwie rozbudowanej sieci dróg stanowi doskonałe miejsce dla rozwoju prężnie działającego centrum dystrybucyjnego – mówi Paweł Sapek, dyrektor regionu SEGRO Poland.

Powierzchnia wynajęta przez Kaufland w parku logistycznym Tulipan Park Gliwice obejmuje nowoczesną powierzchnię magazynową, biurową oraz magazyn chłodniczy z kontrolowaną temperaturą. To jedna z największych transakcji zawartych na polskim rynku powierzchni magazynowych w 2010 roku i jeden z największych kontraktów firmy deweloperskiej SEGRO w Europie Centralnej.

Spółka Kaufland należy do dziesięciu największych przedsiębiorstw handlowych w Europie. Działalność firmy koncentruje się na branży sklepów wielkopowierzchniowych. Przedsiębiorstwo powstało w roku 1984 w Niemczech. W roku 1998 pojawił się pierwszy sklep poza granicami kraju, w czeskim Kladnie, a w 2001 roku sieć zagościła na stałe do Polski. Obecnie Kaufland ma sklepy w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Chorwacji oraz Bułgarii. Łącznie, w Europie jest ponad 850 placówek, w tym ponad 130 w Polsce.