Nowy Dom Jabłkowskich powstaje na rogu ulic Chmielnej i Brackiej, w sąsiedztwie przedwojennego Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy. Będzie pełnił funkcję biurową i handlową. Parter sześciokondygnacyjnego budynku zostanie przeznaczony na działalność handlowo-usługową, a pozostałe piętra – na biura. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajdzie się 25 miejsc postojowych.

Budynek powstaje na działce o powierzchni 742 mkw. Łączna powierzchnia budynku wyniesie ok. 4,5 tys. mkw., w tym powierzchnia najmu 3,2 tys. mkw.

Inwestorami budowy Nowego Domu Jabłkowskich są spółki: LHI Leasing Polska oraz Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy poprzez swoje spółki celowe. Natomiast autorem projektu architektonicznego jest studio Atelier 3 Girtler & Girtler.

Budowa rozpoczęła się w styczniu 2010 roku. Zakończono realizację stanu 0 i kondygnacji podziemnych. Obecnie trwają roboty murowe i instalacyjne w podziemiu. Po zakończeniu w połowie listopada prac konstrukcyjnych żelbetowych, zaplanowano rozpoczęcie montażu elewacji. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest Hochtief Polska. Przekazanie budynku do użytkowania planowane jest na trzeci kwartał 2011 roku.

Najmem powierzchni w Nowym Domu Jabłkowskich zajmuje się spółka Knight Frank. Została zawarta umowa najmu na całą część handlową, obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami powierzchni biurowych.

LHI Leasing Polska należy do niemieckiej Grupy LHI, jednej z europejskich instytucji świadczących usługi finansowe. Grupa LHI od 37 lat przygotowuje rozwiązania finansowe dla przedsiębiorstw i inwestorów i zarządza aktywami o wartości ponad 26 miliardów euro, z czego 70 proc. to nieruchomości. Na polskim rynku LHI Leasing Polska działa od 1995r

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy to firma z ponad 125-letnią tradycją. Była założycielem pierwszych przedwojennych domów towarowych: Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy w Warszawie oraz Wileńskiego Domu Towarowo-Przemysłowego Bracia Jabłkowscy w Wilnie. Spółka jest obecnie właścicielem dwóch warszawskich nieruchomości o charakterze komercyjnym.