Podczas prawie trzech tygodni wystawy w Galerii Bałtyckiej będzie można usiąść za kierownicą Cadillaka – największego i najdroższego amerykańskiego samochodu w latach 50. XX wieku. Niepowtarzalny dzisiaj wygląd aut z charakterystycznymi długimi skrzydłami i legendarnymi kołpakami Sombrero wraz z klasycznymi amerykańskimi tablicami, pozwoli wczuć się w klimat Ameryki z dawnych lat. Monstrualne silniki, niektóre z nich aż 8-litrowe, to również dziś amerykański sen wielu pasjonatów motoryzacji. Na wystawie pojawią się: Cadillac z ’49, ’53, ’57, ’59 i ’80, Buick ’55 oraz Chrysler New Yorker ’53!

Aby uatrakcyjnić wydarzenie, galeria przygotowała recital. W sobotę 2 października klienci usłyszą utwory króla rock’n’rolla Elvisa Presley’a i Marilyn Monroe.

W Centrum Handlowym Galeria Bałtycka w Gdańsku znajduje się 200 salonów i sklepów, które reprezentują najpopularniejsze marki światowej mody. Galeria ma też bogatą ofertę gastronomiczną (15 restauracji i kawiarni) i rekreacyjną. Posiada też 1,1 tys. miejsc parkingowych. W murach galerii organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych – w tym roku można tu było oglądać m.in. wystawę finałowych zdjęć Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej – Grand Press Photo 2010.