Inwestor, duński deweloper Sjaelso, przygotowuje właśnie dokumentację potrzebną do rozpoczęcia budowy pierwszej w Elblągu galerii handlowej.

– Cieszymy się z zakończonej procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę – mówi John Kristensen, prezes Sjaelso Poland. – Chcielibyśmy, aby z niecierpliwością oczekiwana przez mieszkańców miasta i regionu galeria Porto 55, już wkrótce przyjęła pierwszych klientów.

Galeria Porto 55 będzie miała 22 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Obiekt zlokalizowany jest w samym centrum Elbląga. Galeria oferować będzie około 100 sklepów, w tym sklepy odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, sportowe, ze sprzętem RTV ADG, delikatesy jak również kawiarnie i restauracje oraz miejsca na rozrywkę i relaks.

Sjaelso jest w trakcie podpisywania umów najmu. Jak przekonuje inwestor, galeria cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przyszłych najemców ze względu na doskonałą lokalizację w samym centrum miasta.

Sjaelso jest duńską spółką notowaną na giełdzie w Kopenhadze. Do inwestycji, jakie realizuje w Polsce należą też apartamenty Scandinavian House w Wilanowie oraz kompleksy biurowe Tower Terraces i Postępu 22 na warszawskim Mokotowie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. Deweloper planuje dalszy rozwój w Polsce.