Inwestycja ma powstać na działce zlokalizowanej przy ulicach: Krysiewicza i Półwiejskiej w Poznaniu. Aktualnie trwają prace projektowe. Według wstępnych planów dewelopera, obiekt ma być gotowy do użytku w czwartym kwartale 2012 r. Już teraz spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi najemcami powierzchni w obiekcie handlowym.

– Zgodnie z przyjętą strategią, po zakończeniu projektu i uzyskaniu satysfakcjonującej ceny obiekt zostanie sprzedany – zapowiada Jacek Gałązka, dyrektor ds. akwizycji w firmie Budlex.

To nie jedyny projekt komercyjny, nad którym pracuje deweloper. Poza centrum handlowym w Poznaniu, w najbliższym czasie firma planuje też budowę dwóch biurowców i jednego obiektu biurowo – magazynowego.

Zgodnie z nową strategią, Budlex będzie nadal koncentrować się na rynku mieszkaniowym. – Drugą „nogą” mają być projekty komercyjne, które docelowo mają zapewniać spółce 50 proc. przychpdów. Rocznie chcemy prowadzić 2 -3 projekty komercyjne – dodaje dyrektor Jacek Gałązka.

Spółka Budlex rozpoczęła swoją działalność w 1987 r., jako mała firma budowlana związana z kombinatem Budowlanym w Toruniu. Dziś jest dużą firmą deweloperską działającą w regionie kujawsko-pomorskim. Buduje domy wielorodzinne i lokale użytkowe. W latach 90. rocznie firma sprzedawała ok. 600 mieszkań. W ogólnopolskim rankingu największych przedsiębiorstw branży budowlanej, organizowanym przez redakcję "Muratora", Budlex zajął trzecie miejsce w Polsce z 27,8 tys. mkw. wybudowanej powierzchni użytkowej mieszkań.