– Przygotowania do realizacji kompleksu Plac Unii trwają już kilka lat. W 2008 roku uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, niestety zatrzymał nas ogólnoświatowy kryzys. Jednak nasza determinacja, bardzo dobra współpraca ze Spółdzielnią Spożywców Supersam i pozyskanie renomowanego partnera – dewelopera Liebrecht & wooD, który wzmocnił budżet projektu, doprowadziły do tego, że rozpoczynamy jedną z największych prywatnych inwestycji w Warszawie – powiedział Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development.

Na Placu Unii Lubelskiej powstanie 21-piętrowy wieżowiec i dwa sześciokondygnacyjne budynki, które zyskają nazwę: Plac Unii. Będzie to kompleks trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch niższych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca, inspirowanego architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur. W budynkach mieścić się będzie galeria handlowa (zajmie ponad 15,5 tys. mkw) z supermarketem Supersam oraz centrum biurowe o powierzchni ponad 41 tys. mkw.

– Nadając kompleksowi nazwę „Plac Unii”, chcieliśmy nawiązać nie tylko do Rzeczpospolitej Obojga Narodów, historycznego państwa, które w XVI wieku powołała do życia Unia Lubelska, ale także do tej Unii, która obecnie łączy państwa naszego kontynentu i jak poprzedniczka, daje wielkie szanse i możliwości, do Unii Europejskiej. Inwestujemy w Polsce od ponad piętnastu lat, jednakże Plac Unii to nasz najbardziej imponujący projekt – podkreśla Kamila Zębik, partner w Liebrecht & wooD Poland.

Aktualnie na terenie budowy Placu Unii trwają prace infrastrukturalne, w najbliższym czasie rozpoczną się również roboty ziemne. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2013 roku.