Rozpoczęcie prac nastąpi w ciągu 28 dni od dnia podpisania umowy, czyli najpóźniej pod koniec października tego roku W umowie zaznaczono, że roboty muszą zostać zakończone w ciągu 12 miesięcy od daty przejęcia placu budowy.

– Suma kar przewidzianych w umowie nie może przekroczyć 10 proc. wynagrodzenia umownego.
Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od warunków rynkowych – czytamy w komunikacie spółki.

W 2010 roku Erbud podpisał umowy dotyczące budowy centrów handlowych na kotwę ponad 305 mln zł.

Erbud to grupa budowlana, świadcząca usługi w segmencie komercyjnym, użyteczności publicznej, energetycznym, mieszkaniowym oraz inżynieryjno – drogowym na terenie Polski oraz innych krajów europejskich, m.in. w Niemczech, Belgii, Francji, Luksemburgu i Holandii. W tym roku firma obchodzi Jubileusz 20 – lecia działalności.

Ariadne jest firmą działającą na rynku deweloperskim. Firma utworzona została w 2006 roku w oparciu o inwestycyjny kapitał zagraniczny. Według wstępnych planów, galeria handlowa w Jeleniej Górze ma posiadać 6,241 mkw powierzchni najmu. Projekt gmachu, usytuowanego na Starym Mieście powstał przy współpracy z biurem architektonicznym Wroprojekt. Obiekt ma posiadać cztery kondygnacje połączone systemem schodów ruchomych, wachlarzowych i wind. Dla zmotoryzowanych zaplanowano sąsiadujący z galerią wielopoziomowy parking na 450 miejsc. W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii znajduje się główna aleja handlowa miasta (ul. 1 Maja).