Big Star słynie przede wszystkim z jeansów, ale w asortymencie kieleckiego butiku klienci znajdą także inne części garderoby: bluzki, swetry, kurtki, buty i wiele innych. Oferta skierowana jest do kobiet i mężczyzn. To już kolejna marka, która zadeklarowała, że wprowadzi się do nowej galerii. Jak informowaliśmy w połowie sierpnia, w gronie najemców, którzy oficjalnie potwierdzili finalizację umów, znaleźli się m.in.: Adidas, Nike, Reebok, Puma oraz pijalnia czekolady i kawy Mount Blanc.

Galeria Korona Kielce ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Otwarcie obiektu przewidziano na pierwszy kwartał 2012 roku. Na trzech poziomach powstanie 170 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne. Zajmą one łącznie 38,3 tys. mkw. Kolejne trzy kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking. Łączna powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 93 tys. mkw. Wartość inwestycji to 100 mln euro.

Inwestorem galerii Korona Kielce jest Church Land Development, której głównym udziałowcem jest Dariusz Miłek, akcjonariusz giełdowy NG2. Biznesmen rok temu otworzył swoją pierwszą galerię handlową – Cuprum Arena w Lubinie.

23 września na terenie budowy odbyła się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod budowę.