Obecnie zarządca centrum negocjuje warunki z sieciami zainteresowanymi ostatnimi wolnymi powierzchniami. Wśród firm, które podpisały już umowy są: Mr. Hamburger, restauracja serwująca dania kuchni tureckiej, franczyzowa sieć restauracji STP Multifood oferująca dania na wagę oraz Coffee Station.

– Nowe restauracje wzbogacą ofertę gastronomiczną CH Forum. Przygotowując projekt zbadaliśmy preferencje kulinarne mieszkańców Śląska, w tym naszych klientów. Płynącą z nich wiedzę uwzględniliśmy w planowaniu i komercjalizacji strefy – podkreśla Agnieszka Mielcarz, dyrektor CH Forum.

Władze galerii zapewniają, że budowa strefy nie będzie uciążliwa dla klientów. Bowiem prace prowadzone będą w godzinach nocnych.

Centrum handlowe Forum jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w samym centrum miasta. Właścicielem obiektu jest niemiecki fundusz inwestycyjny DEKA Immobilien GmbH. W 2009 roku obroty netto Centrum sięgnęły ok. 200 mln zł netto. To o 8 mln zł więcej niż w roku poprzedzającym.

CH Forum to 140 sklepów, w tym marki, które po raz pierwszy zagościły w mieście: Zara, H&M, Cropp Town, Home&You, Almi Decor, a także jedyny multiplex w Gliwicach – Cinema City.