Zbiórka pieniędzy w warszawskim Centrum Handlowym Reduta ruszy już w piątek 1 października i potrwa do niedzieli. Wolontariusze będą kwestować na terenie centrum oraz pomagać klientom np. w pakowaniu zakupów.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na budowę domu dziecka na Podolu na Ukrainie. Placówka powstanie w miejscu starego i zniszczonego klasztoru w Biłohirii, które zamieni się w przyjazne miejsce dla osieroconych dzieci, które obecnie przebywają w przepełnionych domach dziecka w różnych powiatach na Ukrainie.

Centrum Handlowe Reduta to ponad 130 markowych sklepów, restauracje i punkty usługowe, 1,7 tys. miejsc parkingowych oraz hipermarket Carrefour. Na terenie całej galerii działa hot spot – rozwiązanie umożliwiające szybki i bezpłatny dostęp do Internetu. Obiektem zarządza Atrium Poland Real Estate Management.

Atrium jest firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości, która koncentruje się przede wszystkim na inwestycjach w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma jest notowana na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2002 roku. Do działalności operacyjnej w Polsce powołana jest spółka Atrium Poland Real Estate Management, która zarządza portfolio grupy w Polsce i krajach bałtyckich.