Jak powiedział dziennikarzom portalu Bernard Węgierek, prezes Zakładów Przemysłu Cukierniczego Otmuchów, wysokie ceny surowców spowodowały, że część produktów zdrożeje o 5 – 6 proc. Chodzi o wyroby oparte na zbożach i kakao. A to oznacza konieczność zmiany umów z sieciami  handlowymi.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów to producent prywatnych marek w kategoriach: tradycyjne wyroby cukiernicze, wyroby śniadaniowe i słone przekąski dla międzynarodowych koncernów spożywczych i sieci handlowych. Otmuchów produkuje także wyroby spożywcze pod własnymi brandami. Przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 800 osób zlokalizowane jest w południowej Polsce. Firma powstała w 1952 roku i rozpoczęła działalność jako  producent słodyczy. ZPC Otmuchów specjalizuje się w produkcji płatków kukurydzianych i innych zbożowych produktów śniadaniowych do spożywania z mlekiem oraz chrupek kukurydzianych i prażynek, należących do grupy tzw. Przekąsek.

W ciągu ostatnich 10 lat spółka zwiększyła przychody siedmiokrotnie: z 20 mln zł w 1999 r. do 140 mln zł w 2009 r., przy zysku netto na poziomie blisko 10 mln zł.

29 września tego roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.